გულნარა გუნდაძის საჩვენებელი გაკვეთილი 03.04.15წელი
კლასი - VIII-ა
საგანი: გეოგრაფია
სწავლების საფეხური: საშუალო
მოსწავლეთა რაოდენობა: 28
გაკვეთილის ტიპი: სამფაზიანი მოდელი
გაკვეთილის თემა: სამხრეთ ამერიკის მეურნეობა
მიზანი: მოსწავლეები იმსჯელებენ ს.ამერიკის პოლიტიკურ რუკასა და მოსახლეობაზე, შეადარებენ ძველ პოლიტიკურ რუკას.გაანალიზებენ მეურნეობის დარგებს და ახსნიან ჩამორჩენილობის მიზეზებს.
სტანდარტთან კავშირი:
მიმართულება: დრო და სივრცე გეო.1. მოსწავლეებს შეუძლიათ გეოგრაფიული ინფორმაციის მოსაპოვებლად რუკის კითხვა და სხვა თვალსაჩინოების ანალიზი
მიმართულება:კომუნიკაცია: მოსწავლეებს შეუძლიათ განსაზღვრონ გეოგრაფიული ობიექტებისა მდებარეობა რუკაზე.
სწავლების საფეხური: საშუალო
მოსწავლეთა რაოდენობა: 28
გაკვეთილის ტიპი: სამფაზიანი მოდელი
გაკვეთილის თემა: სამხრეთ ამერიკის მეურნეობა
მიზანი: მოსწავლეები იმსჯელებენ ს.ამერიკის პოლიტიკურ რუკასა და მოსახლეობაზე, შეადარებენ ძველ პოლიტიკურ რუკას.გაანალიზებენ მეურნეობის დარგებს და ახსნიან ჩამორჩენილობის მიზეზებს.
სტანდარტთან კავშირი:
მიმართულება: დრო და სივრცე გეო.1. მოსწავლეებს შეუძლიათ გეოგრაფიული ინფორმაციის მოსაპოვებლად რუკის კითხვა და სხვა თვალსაჩინოების ანალიზი
მიმართულება:კომუნიკაცია: მოსწავლეებს შეუძლიათ განსაზღვრონ გეოგრაფიული ობიექტებისა მდებარეობა რუკაზე.
№
|
აქტივობა
|
მეთოდი
|
კლასის
ორგანიზების ფორმა
|
სასწავლო
რესურსი
|
დრო
|
შენიშვნა
|
1
|
A-ფაზა
მოსწავლეები
მსჯელობენ ს. ამერიკის პოლიტიკურ რუკაზე
|
დროის
ხაზის
|
მთელი
კლასი
|
დაფა,
ცარცი,სახელმძღვანელო
|
7-წთ
|
|
2
|
მოსწავლეები
აჯგუფებენ ქვეყნებს რეგიონების მიხედვით
|
ცხრილი
|
მთელი
კლასი
|
დაფა,
ცარცი,სახელმძღვანელო
|
7წთ
|
|
3
|
მოსწავლეები
ადარებენ ერთმანეთს რეგიონებს.
|
T-
სქემა
|
მთელი
კლასი
|
დაფა,
ცარცი,სახელმძღვანელო
|
6 წთ
|
|
4
|
B-ფაზა
ტექსტზე
მუშაობა
ნახ.6.4.23
ანალიზი
|
მუშაობენ
ტექსტზე და აკეთებენ ჩანაწერებს.
|
მთელი
კლასი
|
სახელმძღვანელო
|
10
წთ
|
|
5
|
C-ფაზა
შინაარსის
რეალიზება
|
სქემების
შედგენა დარგების მიხედვით
|
მთელი
კლასი
|
დაფა,
ცარცი,სახელმძღვანელო. ჩანაწერები
|
10
|
|
6
|
შეფასება
|
ბარათები
|
მთელი
კლასი
|
პასტა
|
5
|
No comments:
Post a Comment