Monday, November 7, 2016

ინდივიდუალური სამუსაო გეგმა

სერთიფიცირებული მასწავლებლის მიერ შესრულებული ინდივიდუალური სამუშაო გეგმა
სახელი:  გულნარა
გვარი:  გუნდაძე
სკოლა:  №9 საჯარო სკოლა
თარიღი:  07.09. 2015წ


აქტივობის სახე
განმახორციელებელი ორგანიზაცია
თემატიკა
განხორციელების ვადები( წელი, სემესტრი)
რესურსი
შენიშვნა
1
სსიმ მოსწავლეებთან მუშაობა
სკოლა
ინდივიდუალური სამოქმედო გეგმა(გრძელვადიანი და მოკლე ვადიანი)
2013,2014, 2015წწ
სახელმძღვანელო, რუკა,ატლასი, ჩანაწერი, დაფა, პასტა.
შესრულდა
2
სასწავლო რესურსის შექმნა
მასწავლებელი
1.როგორ წარვმართოთ პედაგოგიური კვლევა გეოგრაფიის გაკვეთილზე
1.გლობალური დათბობა.                                ( სლაიდ)
2014, 2015წწ
სახელმძღვანელო,თვალსაჩინოებები,ინტერნეტრესურსები
შესრულდა
3
ტრენინგი
მასწავლებლის სახლი
საგნობრივი(სამი დონე)
2013,2014, 2015წწ
სატრენინგო მასალები, ინტერნეტი, დაფა, ცარცი, თაბახის ფურცლები,ალექსანდროვის ფურცლები, ადამიანური რესურსები.
შესრულდა
4
ტრენინგი
მასწავლებელთა სახლი
კომპიუტერის  შესწავლა(სამი დონე)
2013,2014,1015
კომპიუტერი, პროექტორი,ცარცი,დაფა, თაბახის ფურცლები
შესრულდა
5






6






7






საჩვენებელი გაკვეთილი


გულნარა გუნდაძის  საჩვენებელი გაკვეთილი           03.04.15წელი                                                   
კლასი  -  VIII-ა 

 საგანი:  გეოგრაფია                                                                                                                   

სწავლების  საფეხური: საშუალო                                                                                     

 მოსწავლეთა რაოდენობა: 28                                                                                            

გაკვეთილის ტიპი:  სამფაზიანი მოდელი                                                                     

გაკვეთილის თემა: სამხრეთ ამერიკის მეურნეობა                                                            

 მიზანი: მოსწავლეები იმსჯელებენ ს.ამერიკის პოლიტიკურ რუკასა და მოსახლეობაზე, შეადარებენ ძველ პოლიტიკურ რუკას.გაანალიზებენ მეურნეობის დარგებს და ახსნიან ჩამორჩენილობის მიზეზებს.                                                                                              

 სტანდარტთან კავშირი:                                                                                                   

მიმართულება: დრო და სივრცე გეო.1. მოსწავლეებს შეუძლიათ გეოგრაფიული ინფორმაციის მოსაპოვებლად რუკის კითხვა და სხვა თვალსაჩინოების ანალიზი     

მიმართულება:კომუნიკაცია:  მოსწავლეებს შეუძლიათ განსაზღვრონ გეოგრაფიული ობიექტებისა მდებარეობა რუკაზე.


აქტივობა
მეთოდი
კლასის ორგანიზების ფორმა
სასწავლო რესურსი
დრო
შენიშვნა
1
A-ფაზა
მოსწავლეები მსჯელობენ ს. ამერიკის პოლიტიკურ რუკაზე
დროის ხაზის
მთელი კლასი
დაფა, ცარცი,სახელმძღვანელო
7-წთ

2
მოსწავლეები აჯგუფებენ ქვეყნებს რეგიონების მიხედვით
ცხრილი
მთელი კლასი
დაფა, ცარცი,სახელმძღვანელო
7წთ

3
მოსწავლეები ადარებენ ერთმანეთს რეგიონებს.
T- სქემა
მთელი კლასი
დაფა, ცარცი,სახელმძღვანელო
6 წთ

4
B-ფაზა
ტექსტზე მუშაობა
ნახ.6.4.23 ანალიზი
მუშაობენ ტექსტზე და აკეთებენ  ჩანაწერებს.
მთელი კლასი
სახელმძღვანელო
10 წთ

5
C-ფაზა
შინაარსის რეალიზება

სქემების შედგენა დარგების მიხედვით
მთელი კლასი
დაფა, ცარცი,სახელმძღვანელო. ჩანაწერები
10

6
შეფასება
ბარათები
მთელი კლასი
პასტა
5



ინტეგრირებული გაკვეთილი